سرویس و نگهداری

 چند نکته درباره سرویس آسانسور

سرویس آسانسورها در شرایط بهینه کار، برای افزایش بهره وری ساختمان و در کسب و کار ها و جابجایی افراد به داخل و خارج ساختمان ، چه مشتری، کارمند و چه ساکن باشند، بسیار مهم است. آیا به دنبال جلوگیری از توقف ناگهانی آسانسور، ایستادن یا خراب شدن دستگاه آن هستید؟ برای اطمینان از نگهداری و سرویس مناسب و سفر ایمن ، چند نکته مهم را دنبال کنید. مواردی مانند تعمیر آسانسور، تعمیر بالابر و تامین قطعات آسانسور نیز در حوزه سرویس آن جای می گیرد.

از مشکلات عملیاتی آسانسور یادداشت کنید

هر چند وقت یکبار جهت ردیابی مشکلات احتمالی به بررسی عملکرد آسانسور پرداخته و نکات مهم آن را یادداشت نمائید. میزان استفاده از آسانسور روشی مفید برای تشخیص هرگونه مشکل است. سرویس آسانسور می تواند به راحتی به این گزارش استناد کرده تا سریعتر به مشکلات رسیدگی شود. در جریان چنین روالی الگوهایی، مانند مشکلی که در زمان استفاده موجب بروز صداهای نا آشنا می شود را پیدا کنید.

شکل  1 سرویس آسانسور

انجام بازرسی های دوره ای در سرویس آسانسور

این گزینه را با سیاهه تهیه شده در مرحله قبل خود مطابقت دهید و هرگز این کار را فراموش نکنید. هنگام بازرسی از آسانسور، اطمینان حاصل کنید که هیچ نقص ظاهری رویت نشده و همه چیز در شرایط عادی کار کند. حتی کوچکترین تغییرات را مد نظر داشته باشید. چنانچه از محصولات عرضه شده توسط شرکت ما استفاده می نمائید، می توانید از مواردی مانند بازسازی آسانسور، مشاوره آسانسور، نصب آسانسور، فروش آسانسور، بازسازی کابین آسانسور بهره مند شوید.

تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی آسانسور

به عملکرد لامپ ها، سوئیچ ها و دکمه های متنوع آسانسور نهایت دقت را داشته باشید. چراغ های کابین ممکن است بسوزند و یا از بین بروند. ضروری است که همه موارد در زمان سرویس آسانسور و در اسرع وقت تعمیر شود تا از بروز حوادث بعدی جلوگیری شود.

شکل  2 سرویس آسانسور

از به کار بردن تمیز کننده های صنعتی خودداری کنید

مکانیسم های داخلی آسانسور در هنگام استفاده از مواد شیمیایی و تمیز کننده های صنعتی ممکن است دچار خوردگی شده و حتی منجر به خرابی مکانیکی داخلی شوند. بهتر این است از استفاده از پاک کننده ها در آسانسورها به طور کامل خودداری کنید، مگر اینکه از تمیز کننده پیشنهادی پیمانکار سرویس آسانسور استفاده نمائید. اگر از آسانسورها برای حمل و نقل کالا یا وسایل سنگین استفاده گردد، از رعایت دستورالعمل مربوط به وزن اطمینان حاصل کنید. بارگیری بیش از حد در آسانسور می تواند باعث سایش سریع در مکانیسم ها می شود که می‌تواند بر عملکرد دستگاه تاثیر منفی بگذارد.